Custom Liquid shoe polish factory

Детали за производот

Ознаки на производот

Течна фабрика за лакови за чевли


1.производ Воведување на лак за чевли

Лак за чевли е средство за течно полирање за чистење и сјај на површината на чевлите. Лак за чевли обично е восок или паста.

2.параметар на производот (спецификација) на лакот за чевли

Производ: Лак за чевли
Точка број: BK8840
Карактеристики: Брз сјај / водоотпорен / обновување на бојата
Прилагодете: Боја на шише & Етикета
Апликација: Кожа
Материјал: ПП & НА
Нето содржина: 75МЛ
Дата на истекување: 3 ГОДИНИ

3.Технички индикатори за лак за чевли

  1. Изглед: млечно бела хомогена течност;
  2. PH вредност: 7-9;
  3. Солидна содржина: 30%
  4. Просечен дијаметар на честички: <0.4 микрон;
  5. Стабилност на складирање: запечатено складирање > 6 месеци.

4.Најчесто поставувани прашања за лакот за чевли:

П.1 Дали имате некој агент во нашата земја?

Дали ги продавате овие производи во нашата земја?

Да, ние имаме. Но, не сум јасен за тоа. Бидејќи многу трговски компании го купуваат од нашата компанија, и не ги знам конечните информации за веледрогеријата или застапникот.

Ако сакате да бидете наш агент, тоа е добредојдено, ние сме толку задоволни.

П.2 Може ли да имам свој бренд / лого / дизајн и информации за компанијата за производите.

Да, ти можеш. Ако платите за наплатата на мувла / наплатата за плоча за печатење и достигнете го MOQ, можеме да ви обезбедиме OEM и OEM дизајн.

П3. Што е MOQ (Минимална количина за нарачка)?

Поголемиот дел од MOQ е 10,000 ЕЕЗ, но ако платите за доплата, може да биде помала количина.

Испратете ни ја пораката до нас:

ИСТРАУВАЕ СЕГА
ИСТРАУВАЕ СЕГА